Zalecenia po wybielaniu zębów

Po zabiegu wybielania zębów nie możesz pić przez dwie godziny !!!
Odstępstwem tu jest woda mineralna, którą możesz pić do woli.

 

Czym jest biała dieta i jak długo należy ją stosować ?

'Biała dieta' to nic innego, jak dieta oparta na składnikach pozbawionych barwników. Aby osiągnąć zamierzony efekt po wybielaniu, musisz unikać produktów, które je zawierają, dlatego, że po zabiegu szkliwo jest odwodnione i bardziej podatne na wchłanianie barwników pokarmowych.

 

Jak długo dieta powinna trwać?

 

Zaleca się utrzymywać białą dietę od 3 do 14 dni po zabiegu wybielania zębów. Skąd ten rozdźwięk? Zęby są żywą częścią naszego ciała, więc różnie reagują na wybielanie. U jednych zęby przez 3 dni wykazują większą absorbcję barwników z żywności, a u innych trwa to nawet 14 dni. Najbezpieczniej jest ściśle stosować się do zaleceń przez 14 dni, lecz jeśli to niemożliwe to minimalny okres wynosi 7 dni.

 

Barwniki spożywcze występują masowo w jedzeniu i piciu. Trudno sprawdzić, które produkty można, a których nie powinno się jeść po wybielaniu zębów. Czytaj skład produktów! Barwniki oznaczone są symbolami E od 100 do 199, kolor biały zaś to tylko E170 (węglan wapnia) oraz E171 (dwutlenek węgla).

 

Czy tylko sztuczne produkty zawierają barwniki?

Niestety nie. również owoce i warzywa zawierają barwniki tylko, że naturalne. W ciągu tych pierwszych dni po wybielaniu wystrzegaj się szczególnie jagód, wiśni, żurawiny, jeżyn, porzeczek, borówek, kapusty czerwonej oraz marchwi, pomidorów, papryki, kukurydzy, żółtek jaj, buraków, kurkumy, curry, herbaty, kawy, wina, soków i barwionych napoi.

 

Co można jeść?

  • nabiał,
  • drób i ryby,
  • produkty zbożowe,
  • miąższ kokosa.

Kim jesteśmy?

Nasza poradnia stomatologiczna to dwa nowocześnie wyposażone gabinety wraz z aparatem rtg . Czekają tu na Państwa kompetentni i zaangażowani lekarze dentyści, higienistki stomatologiczne oraz technik dentystyczny.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami