Stomatologia estetyczne oferuje kilka metod wybielania martwych zębów. Poniżej prezentujemy metody, które najczęściej polecamy w gabinecie stomatologiczny Adenta.
Do najczęściej zalecanych metod wybielania martwych zębów zaliczamy:
Przed podjęciem próby wybielenia zęba, który nie posiada żywej miazgi, niezbędne jest, przede wszystkim, sprawdzenie, w jakim stanie jest całe uzębienie pacjenta. Wykonuje się na początek zdjęcie RTG, w celu ustalenia, czy ząb był leczony kanałowo i czy leczenie było skuteczne. Niestety bez tego należy takie leczenie przeprowadzić jeszcze raz - prawidłowo. Nie można przystąpić do wybielania, jeżeli pacjent cierpi z powodu próchnicy, różnego rodzaju alergii, uniemożliwiających użycie odpowiednich preparatów stomatologicznych. Przeciwwskazaniami są również zapalenia w obrębie dziąseł, a także ciąża. Należy też zwrócić uwagę na to, w jakim stanie jest całe uzębienie, jama ustna i czy nie jest konieczne uzupełnienie ubytków w zębach.
Efekt końcowy przy wybielaniu zębów, których miazga zębowa obumarła, może być różny i zależny jest od wielu czynników. Metody takie jak power bleaching czy też walking bleaching, mogą dać nieco mniejszą trwałość, co z czasem skutkować może powolnym powrotem do przebarwień. Licówki natomiast, a także korony wyróżnia wyższy stopień trwałości, więc przy odpowiedniej dbałości o stan jamy ustnej dłużej dają efekt przepięknej bieli. Podejmując decyzję o poddaniu swoich obumarłych zębów, czy też pojedynczego zęba, konieczna jest wizyta u specjalisty - stomatologa, który pomoże dobrać najdogodniejszą dla potrzeb pacjenta metodę w celu otrzymania efektu zgodnego z wymaganiami danej osoby.
Zabieg mający na celu wybielenie zębów obumarłych i ciemniejących może być przeprowadzone przy zastosowaniu różnych metod. Decyzja o wyborze najodpowiedniejszej techniki jest zależna od wymagań, preferencji, a także stanu jamy ustnej osoby, która chciałaby poddać się tej procedurze. Po jej dokonaniu nie można zapomnieć o starannym dbaniu o higienę i stan uzębienia, a także o poddawaniu się regularnym kontrolom stomatologicznym u wybranego specjalisty.
Na cenę zabiegu wpływa wiele czynników. Wybrana technika wybielania zębów martwych odgrywa tu zwykle największą rolę. Zwykle koszt takiej procedury waha się pomiędzy 100 a 300 zł za każdy wybielany ząb. Jeżeli pacjent zdecyduje się na korony bądź licówki, cena będzie wyższa - 600, a czasem nawet do 2000 zł, co zależy głównie od wybranego odpowiednio materiału. Jednak przy większych kosztach pozwalają one na efekt o znacznie wyższej trwałości, a także umożliwiają uzupełnienie ubytków w uzębieniu.
Warto zaznaczyć, że cała procedura jest dość skomplikowana, co wiąże się z koniecznością wcześniejszych przygotowań i, co najważniejsze, wybrania sposobu leczenia odpowiadającego indywidualnym potrzebom pacjenta. Dobór odpowiedniej metody uzależniony jest od stanu uzębienia, wymagań pacjenta, a także kosztów, na jakie może sobie pozwolić.
Dlatego właśnie tak istotne jest omówienie wszystkich szczegółów z zaufanym stomatologiem, który wie najlepiej, jak pomóc danej osobie uzyskać najlepszy efekt. Czy zabieg wybielania obumarłych zębów wpływa na życie pacjenta? Zdecydowanie tak. Pozwala uzyskać wymarzony, piękny uśmiech i cieszyć się jego promienną bielą, a także na nowo pokochać siebie i swoje zęby, korzystając z pomocy stomatologów.